EKİBİMİZ

Kurucularımız, Öğretmenlerimiz

KURUCULARIMIZ

Selçuk DEMİRTAŞ


1967 doğumlu olan Selçuk Demirtaş, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olduktan sonra, Amerika'daki John F. Kennedy Üniversitesi'nde Uluslararası İşletme Bölümü'nde master yaparak, yüksek öğrenimine devam etmiştir. Üniversite yaşantısının ardından Amerika'da özel birçok şirkette çalışmış, kızı Sude'nin doğumuyla okul öncesi eğitimiyle ilgilenmeye başlamış ve kızının co-op tarzlı yuvasında gönüllü olarak çalışmalarda bulunmuştur. 20 yıllık Amerika yaşantısından sonra Türkiye'ye ailesiyle birlikte dönüş yapmış ve eşi Meltem Demirtaş ile Cansın Preschool'u kurmuşlardır.


Meltem DEMİRTAŞ


1972 Paris doğumlu olan Meltem Demirtaş, İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, 1993 yılında İngiltere'de Cambridge'e gidip, İngilizce eğitimi almış, 1996 yılında yüksek öğrenimini devam ettirmek için Amerika'ya gitmiştir. Diablo Valley College'da okul öncesi eğitimi almış, kızının co-op tarzlı yuvasında gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. 15 yıllık Amerika yaşantısından sonra Türkiye'ye ailesiyle birlikte dönüş yapmış, eşi Selçuk Demirtaş ile Cansın Preschool'u kurmuşlardır. Sude (7) ve Demir (3) adında iki çocukları vardır.


UZMAN KLİNİK PSİKOLOG VE BRANŞ ÖĞRETMENLERİMİZ

Sena AVAZ - Uzman Klinik Psikolog


1984 yılında İstanbul'da doğdu. 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. 2011 yılında Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü'nü bitirerek uzmanlığını aldı. Özel bir merkezde dikkat eksikliği-hiperaktivite tanısı almış, down sendromlu, mental retardasyonu olan çocuklara 2 yıl süresince bireysel eğitimler verip, ailelerine danışmanlık yaptı. 2 yıl süresince İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi'nde genç yetişkinlerle bireysel psikoterapi yaptı. 1 yıl süresince Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Konsultasyon Liyezon Bölümü'nde psikoterapi seansları yaparak, vaka ve süpervizyon çalışmalarına katıldı.Sena Avaz, 0-6 yaş arası Çocuk Testleri Eğitimi'ni tamamlamış, eğitim hayatı boyunca çocuk psikoloji ve psikopatolojisi üzerine dersler almıştır. Oyun Terapisi eğitimi ise halen devam etmektedir. Şu an Cansın Preschool'da Klinik Psikolog olarak çocukların gelişimlerini takip etmekte, değerlendirmelerini yapmaktadır. Aynı zamanda özel bir merkezde danışan görerek, psikoterapi seanslarını sürdürmektedir.


Melissa MOJARRO VARGAS - İSPANYOLCA Öğretmenimiz,


1984 doğumlu Melissa Mojarro Vargas, Universidad Autonoma de Nevo Leon'da Çocuk Gelişimi eğitimi almış, Meksika'da yaşadığı yıllarda okul öncesi dönemi çocuklarıyla çalışmıştır. Bunun yanı sıra, Hemingway Institute of Spain'de İspanyolca Öğretmenliği eğitimini tamamlamıştır. 2010 yılından beri Cansın Preschool'da İspanyolca öğretmeni olarak çalışan Melissa Mojarro Vargas, çocuklara oyunlarla, etkinliklerle İspanyolca'yı sevdirmeyi ve öğretmeyi hedeflemektedir. Melissa Mojarro Vargas evli ve bir erkek çocuk annesidir.


Sara MAZLİYAH - İNGİLİZCE Öğretmenimiz,


1975 doğumlu Sara Mazliyah, Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun olmuş ve 1997 yılından bu yana anaokulları ağırlıklı olmak üzere özel bir ilköğretim okulunda 3.sınıf İngilizce derslerine girmektedir. 2009 yılından beri Cansın Preschool'da İngilizce öğretmeni olarak çalışan Sara Mazliyah, çalışmalarında dile yönelik empati ve merak yaratarak çocukların bu dili kullanarak kendilerini ifade edecekleri bir ortam sağlamayı hedeflemekte ve bu hedefe ulaşmak için drama, görsel araçlar, öyküler, uygulamalı aktiviteler, şarkılar ve projeler kullanmaktadır. Sara Mazliyah evli ve bir erkek çocuk annesidir.


Özlem ODABAŞI - DANS-BALE Öğretmenimiz,


1968 İstanbul doğumlu olan Özlem Odabaşı, 5 yaşında özel bir bale kursuyla dans yaşamına başlamış, Dilek Bale Okulu'nda 11 yıl bale eğitimi almıştır. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Özlem Odabaşı 8 yıl Dilek Bale okulunda eğitmenlik yapmıştır. 1990 Azerbaycan Devlet Opera ve Balesi'nde bale ve dans eğitimi görmüş, 1991-1998 yılları arasında kendi adını taşıyan bale okulunda Moskova ve Azerbaycan'dan gelen balerin ve balet, piyanist ve kareograflarla ve 350 kişilik öğrenci gruplarıyla gösteriler düzenlemiştir. 1998 yılında iş temposunun yoğunluğu nedeniyle bale okulunu devretmiş ve 1998 yılından itibaren özel okullarda bale eğitmeni olarak çalışmaya başlamıştır. Işık Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi ve İstanbul Erkek Lisesi gibi okullarda bale-dans öğretmeni olarak çalışan Özlem Odabaşı, Cansın Preschool'un kadrosunda kuruluşundan beri bale-dans öğretmeni olarak bulunmaktadır.


Deniz ALTUĞ - MÜZİK Öğretmenimiz,


Müzik öğretmenimiz Deniz Altuğ 14.07.1990 İstanbul'da doğdu. Küçük yaşlardan başlayan müzik sevgisi onu Haliç Üniversitesi konservatuvarı Türk Müziği Bölümüne girmesine sebep oldu. Deniz Altuğ aynı üniversitede, Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. 10 yıla aşkın Azerbaycan Halk Çalgısı olan ''Balaban'' icra etmektedir. Çeşitli organizasyonlarda (CRR, TRT, KHEM, İBB ) konser etkinliklerine katılmıştır. İstanbul Üniversitesin den Pedagojik Formasyon eğitimi alan Deniz Altuğ Okul Öncesi Eğitim kurumlarında müzik dersleri vermektedir. Carl Orff tarafından geliştirilen 'Orff eğitim' sistemi ile Müzik derslerini uygulamaktadır.


Sınıf Öğretmenlerimiz,

Sınıf öğretmenlerimiz ve yardımcıları okul öncesi çocuk gelişimi mezunu (Lise ve Üniversite dahil ) olup, okullarını derece ile bitirmiş öğrenciler arasından seçilmişlerdir.

NEDEN CANSIN PRESCHOOL ?

Amacımız, doğayı ve hayatı neşeyle, özel methodlar eşliğinde öğrenen, paylaşan, kendine güvenen, sevgi dolu çocuklar yaratmak.

Göztepe, Caddebostan, Erenköy, Suadiye, Feneryolu’nun tercih edilen yuvası…

+90 ( 216 ) 302 2356

BİZE ULAŞIN

cansin.meltem@gmail.com